Lata 2013 - 2014

24 maja 2014 – Wycieczka do ratusza
Zwiedziliśmy ratusz poznański, piękny przykład architektury renesansowej.
17 maja 2014 – Noc Muzeów
Podczas tej niezwykłej nocy zwiedziliśmy Muzeum Historii Miasta Poznania, Muzeum Uzbrojenia, Muzeum Narodowe i Zamek cesarski.
23 lutego 2014 – sukcesy w konkursie historycznym
Uczniowie naszej szkoły odnieśli wspaniały sukces w konkursie historycznym. Dwie osoby zostały Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego i dwie osoby uzyskały tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.
25 listopada 2013 - „Wieczór z historią”
Już po raz trzeci rodzice i nauczyciele wzięli udział w "Wieczorze z historią". Uczniowie działający w kółku historycznym przedstawili efekty swojej pracy: prezentację multimedialną o XIX-wiecznym Poznaniu, film o Tytusie Działyńskim, wiersz i piosenkę.
Dla gości przygotowano poczęstunek: kawę, herbatę i pyszne, domowe ciasto.
21 października 2013 – „Poznańska Pieta”.
Uczniowie podczas zajęć kółka historycznego zwiedzili kościół Matki Boskiej Bolesnej. W tej świątyni znajduje się wierna kopia watykańskiej Piety, słynnej rzeźby autorstwa Michała Anioła Buonarotti.
21 września 2013 – II Poznańska Gra Miejska
Zawodnicy podzieleni na grupy rozwiązywali zadania związane z historią i zabytkami naszego miasta. W grze udział wzięło 70 osób z naszej szkoły: uczniowie, nauczyciele i rodzice.
19 czerwca 2013 – Muzeum Poznańskiego Czerwca’56
Kółko historyczne zwiedziło wystawę poświęconą Poznańskiemu Czerwcowi 1956, który coraz częściej jest nazywany przez historyków Powstaniem Poznańskim. W muzeum można obejrzeć zdjęcia, pamiątki, a nawet fragment tramwaju i czołgu. Można też wysłuchać wspomnień świadków dramatycznych wydarzeń sprzed ponad 50 lat.
16 marca 2013 – laureaci konkursu
Podczas konferencji podsumowującej projekt „Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918/19”, dyrektor ODN oraz organizatorzy projektu wręczyli nagrody laureatom Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Wśród wyróżnionych byli uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli I i II miejsce.
16 marca 2013 – laureaci konkursu