Działalność Kółka 2019

25 maja 2019 r. - wystawa „Pamiętnik zapisany w brązie”

W holu naszej szkoły można było zobaczyć wystawę poświęconą życiu i twórczości prof. Józefa Stasińskiego, słynnego plastyka i medaliera, którego mieliśmy zaszczyt gościć 25 maja 2019 roku. Podczas spotkania Pan Profesor opowiedział o swoich przeżyciach z okresu okupacji i artystycznych dokonaniach.
Prof. Józef Stasiński jest autorem między innymi: pomnika Ofiar Faszyzmu w Chełmnie nad Nerem, pomnika kard. Augusta Hlonda, Ołtarza Chrystusa i Drogi Krzyżowej w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu, a także pomnika Jana Pawła II we Lwowie - Brzuchowicach.  Jego pasją jest medalierstwo. Stworzył ponad 1900 medali. Najbardziej znane cykle to: Polska Walcząca Na Frontach II Wojny Światowej oraz Medale Pontyfikalne Jana Pawła II.
Warto zaznaczyć, że prof Stasiński ma 92 lata i należy do najstarszych mieszkańców naszego osiedla.

9 marca 2019r. - final Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
Dwoje uczniów naszej szkoły osiągnęło sukces w konkursie historycznym.
Zdobyli tytuły: laureata i finalisty Wojewódzkiego Konkursu Historycznego.
Gratulacje!

4 marca 2019 r. - Ogólnopolski Konkurs „Cześć, Europo!”W II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu odbyła się Gala finałowa I Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Cześć, Europo!”. Na konkurs nadesłano 68 projektów z całego kraju. Z dumą informujemy, że uczniowie reprezentujący naszą szkołę, zdobyli III miejsce.