Działalność kółka

9 listopada 2018 r. - uroczysta Akademia

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą polskie drogi do niepodległości
i miejsca w Poznaniu upamiętniające zwycięskie Powstanie Wielkopolskie.

Na koniec głos zabrał dr Sławoj Maciejewski - sekretarz Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Zaproszony gość uhonorował naszą szkołę „Kombatanckim Certyfikatem Pamięci” za „lata owocnej współpracy oraz krzewienie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski”.

Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości każdy uczeń gimnazjum oraz klas 6-8 szkoły podstawowej otrzymał prezent – książkę „Opowiem ci o wojnie”, która zawiera wspomnienia świadków II wojny światowej.