Lata 2009 - 2010

9 października 2010 – wycieczka „Śladami Powstania Wielkopolskiego”
Podczas wycieczki uczniowie odwiedzili miejsca związane z powstaniem wielkopolskim i przygotowali film dla swoich koleżanek i kolegów.
23 września 2010 – Zakon Kawalerów Maltańskich
Gościliśmy w naszej szkole pierwszego wiceprezydenta Zakonu Kawalerów Maltańskich w Polsce, który opowiedział o kilkusetletniej historii zakonu i jego współczesnej działalności.
14 listopada 2009 –na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan
Poznaliśmy historię Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan i zapaliliśmy znicz na grobie gen. Stanisława Taczaka.
26 września 2009 – wycieczka do fary i Parku Chopina
Zwiedziliśmy poznańską farę, a następnie udaliśmy się do Parku Chopina.
4 kwietnia 2009 – wycieczka do Muzeum Powstania Wielkopolskiego
Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które mieści się w Odwachu.
27 lutego 2009 – mury obronne miasta Poznania
Uczniowie należący do kółka historycznego podczas wycieczki zobaczyli pozostałości po dawnych murach obronnych miasta Poznania.