Lata 2011 - 2013

30 stycznia 2013 r. – spotkanie z doktorem Markiem Rezlerem.
Uczniowie wysłuchali wykładu Pana doktora Marka Rezlera na temat powstania wielkopolskiego.
13 listopada 2012 r. – wystawa „Drogi do Niepodległości”
Uczniowie z naszej szkoły obejrzeli wystawę „Drogi do Niepodległości”, na której zgromadzono liczne pamiątki: fotografie, dokumenty, pamiętnik i czapkę powstańca wielkopolskiego. Po wystawie oprowadzali uczniowie należący do kółka historycznego.
12 października 2012 r. – śladami Powstania Wielkopolskiego
Uczniowie z kl.3 gimnazjum podczas wycieczki odwiedzili miejsca związane z Powstaniem Wielkopolskim i przygotowali film dla swoich koleżanek i kolegów.
6 październik 2011 – wykład na UAM
Uczniowie należący do kółka historycznego, udali się na Wydział Historyczny UAM, gdzie wzięli udział w wykładzie dotyczącym starożytności i pisma klinowego.

6 czerwca 2011 – w pałacu Działyńskich
Uczniowie należący do kółka historycznego, udali się do Pałacu Działyńskich przy Starym Rynku, gdzie wysłuchali wykładu o Adamie Tytusie Działyńskim.